Hiç düşündün mü?

hayalimsin

Hiç düşündün mü? karşındakini düşünmeden ağzından çıkan sözcüklerle dolduruşa getirip avuttuğunu. Bence hiç düşünmemişsin. Düşünmüş olsaydın karşındaki dostunu asla kırmazdın. Ve ona yardımcı olabileceğin her türlü konularda refakatçi olurdun. Ben gamsız insanları senin gibi sevemiyorum. Şu koca dünyada bir dek Allah’a ve kendime sığındım.

Çünkü Ondan başka ve beni benden başka anlayacak yoktu. Hep mutlu olabileceğim şeyleri hayal ettim, kendimi hayallerle avuttum. Gerçekler hep acıydı, acıda gerçekti. Gerçeklerle yüzleşmek o kadar zor ki, karşındaki insan hayatına iyi bir dost olarak girer ve canı istediğinde canınızı acıtıp bir anda hayatınızdan yok olu verir. Yine de boyun eğmezsiniz, bu tür acılara alışkanlık edinmişsinizdir. Bende artık alışıyorum, ruhum benliğim hiç umudunu kaybetmedi ve güzel bir hayat için hep çabalıyorum. Beni benden başkası daha iyi anlayamaz.

Dinlemeden sorgulamadan bizim hayatımızı değiştirebileceğini sanan insanlar maalesef yanılıyorlar. İlk baş kendi hayatlarına sahip çıksınlar. Bizim hayallerimizle oynamasınlar, hayatlarımıza burnunu sokmasınlar. Elbet güneşin parlaklığını daha iyi göreceğiz. Işığımızı kaybetmemek umuduyla.. Geceleri hep yıldızlara bakıyorum. Bir yıldız kaysa da bir dilek tutsam diye. Eninde sonunda bende dileğimi dileyeceğim.

Pocket

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir