• ChatFox.Net
 • info@chatfox.net
 • CANLI SOHBET NASIL OLUR

  kız erkek

   

  CANLI SOHBET NASIL OLUR

  Canlı Sohbet nasıl olur? Sohbet’in iki türü vardır. Birisi içeriği güzel olan sohbet, diğeri ise içeriği kötü olanıdır. Güzel olan sohbet’in seviyesi ve hedefi güzeldir. Sohbetin adabı helal ve harama dikkat etmektir. Hedefi ise, yardım edici ve karşıdakine iyi fikirler anlatmaktır. Güzel sohbet, güzel arkadaş, güzel çevre demektir. Güzel arkadaştan bizlere zara gelmez bizlere hiçbir zarar vermeyen sözü ve işi ile bizlere faydalı olan kimsedir.

  Peki, kötü sohbet nasıl olur? Kötü sohbet, kötü arkadaş ve kötü çevre ile oluşur. Hedefi dünya menfaati ve boş heveslerdir. Bu beraberliğin, hedefi gibi edebi de bozuktur. Kötü sohbet, din ve dünyaya yaramayacak, boş ve kötü konuşmalardan oluşur. O doğruyu bırakıp yanlışa dalmaktır. Yalan, iftira, alay ve dedikodudan zevk almaktır. İnsanların şeref ve namusunu zedeleyecek, kötü işlere özendirecek, güzel şeylerden nefret ettirecek bütün sözler kötü sohbete girer. Bu sohbeti kötü arkadaşlar yapar. Böyle sohbetlerin yapıldığı yerler kötü meclistir. Tövbe edilmezse böyle bir sohbet ve dostluğun sonu hak dünyada birbirine düşman olmak ve ebediyen ağlamaktır.

  Güzel sohbet nasıl olur? insanların birbirlerine karşı olan hoşgörü ve mütevazilikleri ile karşılıklı birbirlerini kırmadan, incitmeden, aşağılayıcı duruma düşürmeden, her dertlerine ortak olarak, hayata dair paylaşımlar bulunarak yapılan her türlü sohbettir. Bunun aksine ise kötü sohbet karşısındaki insanın her türlü yaşanmışlığından onların söylemiş olduğu her türlü söylevden kendileri için alay konusu çıkarmak kendi menfaatlerini gözeterek edilen sohbettir.

  Pocket

  5 Defa Okundu

  Sohbet Girişi

  Şifreniz Yoksa Boş Bırakabilirsiniz.

  Zorunlu Kurallar

  • Sohbet sırasında cinsellik içeren sözler sarf etmek yasaktır.
  • Başka sohbet sitesi ismi ve linki paylaşmak yasaktır.
  • Büyük harf kullanmak arka arkaya yazı paylaşmak yasaktır.
  • Sohbet sitesi amacı dışında kullanımı yasaktır.
  • Genel toplum kurallarının geçerli olduğunu unutmayın.