Anasayfa / Güzel Sözler / Akılda Kalan Sözler

Akılda Kalan Sözler

Akılda Kalan Sözler

Benim senden öncem yok, sensiz de sonram olmayacak. İyi ki geldin hoş geldin dünyama. Yıldönümümüz kutlu olsun.

Başıma gelebilecek en güzel mutluluktu seninle hayatımı birleştirmek.

Benim senden öncem yok, sensiz de sonram olmayacak. İyi ki geldin hoş geldin dünyama.

Birleştirdiğimiz ellerimiz ve yüreğimiz asla ayrılmasın. Yıl dönümümüz kutlu olsun sevgilim.

Bana geldiğin gün benim bayramım olmuştu. Bayramımız hep şen olsun, hep kutlu olsun güzelliğim.

Seninle birlikte var olmanın verdiği mutluluğu sonsuza kadar yaşamak istiyorum. Nice sonsuzluklara sevgilim.

Kalbimi yalnız sana verdim. Yalnız sana ait bütün sevgim. Bir ömür boyunca sonsuz bir birlikteliğe yürüyelim.

Birbirimize hala hayranlıkla bakabiliyoruz. Çocuklarımıza böyle bakalım isterim. Nice sonsuz senelere seninle birlikte sevgilim.

Sanma ki unuttum, her sene bugün bizim yeniden doğuşumuz seni canımdan çok seviyorum yıldönümümüz kutlu olsun.

Sana en güzel şarkıyı söylemek isterdim, ancak duyduğum en güzel şarkı senin eşsizliğin. Yıllarımız tükenmesin, hiç bitmesin sevgilim.

Sana çok daha yakının, kalbinin her atışında ben varım. İçine işlemenin verdiği sevinç beni hayata bağlıyor. Yıllarımız hiç bitmesin bir tanem.

Bana sarıldığın zamanlar sanki yeniden doğuyorum senin aşkından. Senin aşkın beni canlı tutuyor sevgilim. Hep canlı kalalım senelerimiz boyunca.

Ne hoş gelmişsin ömrüme, öyle bir hoş ki anlatamam. Dertlerimin boğulduğu bir aşk pınarı bağışladın ömrüme. Yıldönümümüz kutlu olsun bir tanem.

Yazılan en güzel şiir olarak kalbimde yankı bulur senin ismin. En güzel şiirim, en güzel şairim sensin benim. Hiç bitmeyecek sonsuz bir zaman istiyorum sadece.

Sen bana koşarken ben de sana doğru koşmuştum. Bu hayat için birbirimize koşmaktan hiç yorulmadık. Yorulmayacağız da. Nice yıldönümlerimiz olsun bir tanem.

Bütün dünya buz tutsa dahi benim yüreğim alev alev ısıtacaktır her yeri. Sana olan aşkımın sınırı olması imkansız! Sınırsızca seviyorum seni sevgilim. Nice beraber yıllara.

Kalbime kilit vuran ey güzel. Senin geçen bu ömür, senin bu kalp, senin bu eller. Ben seninim, sen de benim. Ölüm anına kadar gözlerime aynı sevgi ile bak ey sevgili. Yıldönümümüz kutlu olsun.

Her gün daha çok seviyorum seni. Her gün daha çok bağlanıyorum sana. Bütün bir ömrü uğruna feda etmekten çekinmiyorum. Seninle bir bütün oluyorum. Nice yıldönümlerimiz olsun bir tanem.

Sen ayın kıskandığı güzel, ey gönlümün sultanı biricik yarim. Sol yanım, umudum, her şeyim. Yarınlar hep bizim olsun ve her sene birlikte aynı günü hatırlamak dileği ile yıldönümümüz kutlu olsun.

Seni ilk gördüğümde sevebilirim demiştim. Seni biraz tanıyınca çok seviyorum dedim. Aradan 1 yıl geçmiş bugün ve ben diyorum ki bir insan bir insanı bu kadar çok sevebilir mi? Tarifi yok çünkü bunun.

Seni her gördüğümde, ilk günkü heyecanı hissediyorum. Bu ne büyük mutluluk sevgilim… Bizim aşkımız her zaman ilk günkü gibi. Birinci yılımızda da, onuncu yılımızda da. 1. yıldönümümüz kutlu olsun aşkım.

Sanma ki unuttum bu özel günü. Ben her gün yeniden yaşıyorum tanıştığımız günü. Yıldönümü mesajı yazarak geçiştirmeyeceğim üstelik sana aşkım ile dolu bir sürprizim var. Hazır mısın yıldönümümüzü kutlamaya sevgilim?

Her an yanımda olup elimi de tutsan, bir an gözümü kırptığımda seni göremesem kahrolurum. Hep yanımda ol sevdiğim. Bilirsin, sensiz nefes bile alamam ben. Güzel gözlerini göremezsem telaşa kapılırım. İyi ki varsın.

Kalbin kalbime emanet ey güzel, korkma. Nicedir sensiz geçmez hiçbir zikrim ve fikrim. Sürekli aklımda ve kalbimde sen varsın. Her dem seninle olmak ister bu ruh, seni çok seviyorum aşkım yıldönümümüz kutlu olsun.

Artık unutulmayacak anılarımız var evliliğimizin bu senesinde de aynı yıla benzer bir mutluluğun çerçevesinde yer almak istiyorum seninle. İyi ki varsın can özüm, seni canımdan çok seviyorum yıldönümümüz kutlu olsun.

Sözlerin, sevgilerin, hayatın sıradanlaştığı bir zamanda, sen her şeyi yeni baştan yapan, tüm taşları yerinden oynatıp, vücudumun dengesini sarsansın. Sen nesin öyle ya, beni baştan yaratmış gibisin. Nice güzel yıllarımız olsun.

Belki hep mutlu olmayacağız da bazen gülüp, bazen ağlayacağız ama olsun. Hayat böyle değil mi zaten? Aksi olsa yanlış bir şeyler olurdu ama önemli olan el ele olmamız. 3. Ayımız kutlu olsun sevgilim, seni çok seviyorum.

Güneşim, sen doğdukça ömrüme, ömrüm uzuyor. Sen bir kuş cıvıltısıyla konuştukça, içim açılıyor. Her şarkın her sözün nefesime nefes katıyor. Ben böyle bir sevgi görmedim, duymadım senin için ölüyorum. 1. yılımız kutlu olsun.

Gözlerinde kaybolmak ve içerisine hapsolmak en büyük arzum yıllardır. Seneler geçse de üstünden beyazlaşan saçlarımızın inadına halen kalbim seni görünce ilk günkü heyecanla çarpmakta. Yıldönümümüz kutlu olsun aşkım.

Nicedir sanadır şiirlerim, ezelden bilmem kendimi seninle buldum sadece. Haykırışlarım sevdama ve sevgime yönelik attığım naralardır. Seni bulduğum her nefeste özlüyorum ilk günkü gibi yıldönümümüz kutlu olsun bir tanem.

Nefes alabildiğim her an senin adın yankılanır kulaklarımda. Seninle kurduğum hayallerin tamamı gerçekleşiyor sevgilim. Seninle olmak kadar güzel hiçbir şey yok bu evrende. Yıldönümümüz kutlu olsun, seni delicesine seviyorum hayatım.

Takvim yaprağından bir yılın bir gönünü daha düşürürken bugün, bir yılı da geride bıraktık seninle sevgilim. İnşa ettiğimiz mutluluğun evlilik ile taçlanma zamanı gelmedi mi sence de? Ben artık evlilik yıldönümü kutlamak istiyorum. Seni çok seviyorum.

Bir dahaki sefere ne kadar yaşlanacağız bilmiyorum ama umudum ve ümitlerim her zaman seni düşleyecek kadar sevmeye devam edecek. Yanındayken bile seni sevmekten vazgeçmeyeceğim ve hep seninle olacağım. Yıl dönümümüz kutlu olsun bir tanem.

Yaşlanıp, her şeye hayıflanan yaşlı bir ihtiyar olduğumda, pencere kenarında oturup torunları bekler hale geldiğimde, karşımda çayını yudumlarken dinlermiş gibi yapan sen olmalısın. O günleri seninle görmek istiyorum. Nice güzel yıllara yüreğimin en derini. Nice güzel anılara.

Bu gece dilimden dökülen tüm dualar, gelecek sene de yine aynı mutluluk ve aşkla gözlerine bakmak içindir sevdiğim. Sen benim ilk aşkım, son aşkım, tüm varlığımsın. Yanımda olduğun her gün iyiyim, sağlıklıyım, mutluyum ben. Bırakma ellerimi. Seni çok seviyor, yıldönümümüzü kutluyorum.

Ne bir parça hüzün kaplasın bizi, ne de dertler uğrasın yüreğimize. Seninle yaşadığım yıllar hayatım olsun ve sensiz bir günüm bile olmasın. Ne olur gözlerini alma benden sevgilim. Yıldönümümüz kutlu olsun, nice güzel yıldönümleri kutlamak bize nasip olsun. Her zaman aşk gözlerimizde olsun.

Gözlerine her baktığımda, içimi titrettiğin, kalbimi çaldığın o gün geliyor aklıma. Bugün takıyorum da takvime tam 2 sene olmuş. Oysa bana dün gibi yaşadığım heyecan. Her an kalbimde taşıdığım gözlerin ile bir ömür hamalın olmaya razıyım ben. Senin için atıyor kalbim, sana deli gibi aşığım.

Sanki Allah seni bana yaratmışta tutmuş karşıma çıkarmış. Çok büyük bir sevaba girmişim de ödülüm senmişsin gibi, adeta dünyanın en iyi insanıymışım da seninle ödüllendirilmişim gibi. Sen büyük bir değersin, sen ne büyük bir sevgisin ey sevdiğim. Sen yanımdayken bile en büyük özlemimsin. İyi ki varsın.

İyi ki tanıdım seni, iyi ki bana ellerini verdin, iyi ki birlikte yaşlanıyor ve birlikte tecrübe ediyoruz dünyanın pek çok yeniliğini. Gülüşün benim dünyamın cenneti aşkım, sen hep böyle gül de aydınlat dünyamı olur mu? Yıldönümümüz kutlu olsun sevdiğim, sen hep gönlümde ol da gönlünde de bana yer ayır. Seni çok seviyorum.

Sana olan aşkım, gökyüzündeki yıldızlardan daha fazla sevgilim. Tahmininden çok daha büyük bir yerin var hayatımda. Gecem de sensin, gündüzümde, geçmişim de geleceğim de. İşte bu yüzden daha da bir sar sarmala beni, çünkü ben senim, sen de ben. Her zaman hayatımda ol isterim bir tanem. Nice güzel yıllarımız olsun.

Yıldızlar kadar uzak olsun bize dertler de acılar da. Bir ömür paylaşalım bir avuç sevgimizi de sevdikçe artsın, sevdikçe çoğalsın bu ateş. Bizi olduğu gibi çevremizi de ısıtsın, aşkın temsili olalım güzelim. İyi ki yanımdasın. Her yılı bir öncekinden çok daha coşkulu bir şekilde kutlayalım, her yıldönümümüzde daha da çok sevelim aşkım.

Hala birbirine hayran hayran bakan çocuklar gibiyiz ya, umarım sonsuz olur bu bakışımız. Her yaşımda gözlerine bakınca içim titreyecek gibi hissediyorum. Seni deliler gibi seviyorum. 5. Yılımız olmuş ve biz birlikte büyümüşüz. Bugün fark ettim ki ben sensiz olduğum zamanları hatırlamıyorum bile. Sen benim dünyamsın güzel gözlüm.

Bizden öncesini hatırlamıyorum ben şiir yüzlüm, yıldız gözlüm… Sanki ben seni tanıdığımda doğdum da, seninle yaş aldım bu hayatta. Bugün ise bizim yıldönümümüz, benim yaş günüm adeta. Her yeni yılın bize çok daha güzel anılar, çok daha fazla mutluluk getirmesi dileklerimle. Seni çok seviyorum, yıl dönümümüz kutlu olsun sevdiğim.

Sevgim, sevenim, sevdiğim, sevgilim, tüm dünyam olduğun için, beni böyle çok sevilmenin mümkün olduğuna inandırdığın için ve yüreğimdeki büyük sevgi kaynağını keşfettirdiğin için teşekkürler sevgilim. Önümüzdeki her yeni yıl da daha çok sevmemiz ve sevilmemiz dileğiyle. Ellerimiz hiç ayrılmasın güzel gözlüm. Seni çok seven sevgilin.

Devrik cümlelere inat, seni her geçen gün daha da çok seviyorum. Her yıl bugün bir senemizin daha dolması, hem mutluluk veriyor hem de korku salıyor içime. Yaşlanmak ve senden uzaklaşma korkusu sarıyor içimi. Sen elimi tuttuğunda ise yeniden çözülüyor buzlar ve kalbim sıcacık oluyor.  Güzel sevdiğim, pamuk kalplim 3. yılımız kutlu olsun, nice güzel senelere.

Sarhoş birer söyleniştir seni seviyorum demeler, fakat ben hep ayık kafayla sevdim seni. Aşkımın seneleri tespih ettiği bu yollarda, sana gelmek ne de güzel. Hayatım geçsin bu yollarda yine de gocunmam. Sevdiğime varan her yol mutluluk benim için. Güzel gözlüm az kaldı geliyorum yine yanına. Seni deli gibi seviyorum, yıldönümümüz kutlu olsun.

Ah bir tek şu yıldızlar anlar derdimi. Seninle gençlik dönemlerim geliyor ansızın aklıma. Olabileceğin en iyisiydi gençliğimiz. Ölesiye aşk dolu, ölesiye heyecanlı ve unutulmaz anılar ile dolu. Bugün ise birer yetişkiniz ve ben hala seninle aynı heyecanı hissedebiliyorum. Korkarım ki yaşlılığımızda da kendimizi ipe sapa gelmez birer genç olarak hissedeceğiz ve torunlarımız bizi sokaklardan toplayacak. Nice güzel yıldönümlerine sevgilim.

Mücevher gibidir, bir kadının gözyaşları. Onlar damladıkça, sizin değeriniz düşer.

Bir kadın yalnızca sevdiği adama yüzlerce şans verir…

Dünyadaki en sağır edici ses, acı çeken bir kadının suskunluğudur.

Kadın her şeyi affeder fakat asla unutmaz. Konfiçyüs

Kadınlar matematiğe benzer, çözüm yolu çoktur ama tek bir sonuç vardır.

Kadın asla unutmaz, sineye çeker! Zamanı gelince, aynen iade eder.

Bir kadın hiç gitmeyecek gibi sever ama gün gelince arkasına bakmadan gider.

Havayı geldiği gibi, rüzgârı estiği gibi, kadını olduğu gibi kabul edin.

Hiçbir süs ve makyaj bir kadını, analık sevgisi kadar güzelleştiremez. Emile Zola

Bir kadının en çaresiz olduğu an, gözyaşlarını kendi eliyle sildiği o andır.

Erkekler önemsedikleri kadını kimseye anlatmaz, kadınlar ise önemsemedikleri erkeği.

Söyleyecek çok şeyi olan bir kadın susuyorsa, sessizliği sağır edici olabilir.

Erkek kadına tokat atarsa erkek suçludur, kadın erkeğe tokat atarsa yine erkek suçludur.

Kadınsız bir erkek horozsuz bir tabanca gibidir; erkeği ateşleyen kadındır.

Bir kadının hayallerini yok etmek, bir aslanın yanından yavrusunu almak kadar tehlikelidir!

Tabiatta kadınlara karşı son sözü söyleyebilecek tek bir şey vardır: Yankı!

Bir kadın söyleyeceği çok şey olduğu halde susuyorsa, erkek artık tüm şansını kaybetmiştir.

Kişiye imandan sonra verilen şeylerin en hayırlısı saliha kadındır. Hz. Ömer

Kadınlar; seni sen yapan özelliklere aşık olup, sonra senden o özellikleri almaya kalkıyorlar.

İlk tutkusunda kadın aşığını sever; ondan sonrakilerde ise sevdiği hep aşktır.

En anlamlı bakış, bir çift ıslak gözde saklıdır. Çok şey anlatır; çünkü dil bağlanır, yürek konuşur.

Bazı kadınlar var, onların kırıp döktüklerini onlardan başka kimse toparlayamıyor.

Bir uygarlığın seviyesini ölçmek isterseniz, derhal kadının hayat şartlarına bakın. Stuart Mill

Erkekler güzel kadınları severler; ama kadınlar, sevdiği erkekleri yakışıklı bulurlar.

Ne cenneti merak ediyorum ne de cehennemi; çünkü ben annemi gülerken de gördüm, ağlarken de!

Bir kadın sizinle delice tartışabiliyorsa sevinin. Çünkü susmuş bir kadın için bitmişsiniz demektir.

Bir kadının en mutlu günü düğün günüdür, düşünsenize sabah uyanıyor ve ilk defa ne giyeceğini biliyor.

Bugün beşikleri sallayan elleriniz ki onlar harikulade güzeldirler, yarın dünyayı da sallayacaktır!

Bütün gece ağlamaktan helak olup ertesi gün hiçbir şey olmamış gibi güne devam eden canlıya kadın denir.

Kadınların, akıllı adam aramalarına anlam veremiyorum. Zaten deli edeceksin, neyin peşindesin?

İşte ben bir Kız Kulesi. İstanbul’un uyuyan prensesi… Ve sen Galata Kulesi… Bu dünyada bir deli aşık yani…

Öyle kadınlar gördüm ki bir şiirle evlenmek için bir romandan vazgeçmeye hazırdırlar. John Keats

Hayat işte. Uykun gelsin diye hayaline giren koyunları, uykun kaçsın diye hayatına giren öküzleri sayarsın.

Bir kadın atasözü derki; anlamsız trip yoktur onun sebebini anlamayacak kadar ilgisiz erkek vardır.

Hıçkırarak ağlayan bir kadının gözyaşları, ağlatan adamın başına geleceklerinin altına atılacak ıslak imzadır.

Kadın, her ihtiyacını karşılayacak tek bir erkeği ister. Erkek ise, tek ihtiyacını karşılayacak her kadını.

Hepimiz bir erkeğin ahmakça davrandığında, bizden hoşlandığı anlamına geldiğine inanmaya programlanmışız.

Bir kadının içindeki masum meleği erkek keşfeder; ama o meleğin tüm masumluğunu yok edecek olan yine erkektir.

Kadınlar bütün dünyada ikinci sınıf yaratık olarak görülürler, ama dünyayı bir arada tutanlarda onlardır. Pam Brown

Eğer kadın bir erkeği, gerçekten, severse, onun gözünde dünyadaki bütün erkekler; kesin olarak anlamını yitirir.

Aslında çok konuşan kadın yoktur. Karşıdaki hiç bir şey anlamadığı için açıklama yapmak zorunda kalan kadın vardır.

Kadınlar, çiçekleri çok mu sever? Hayır! Kadınlar; çiçekleri değil, çiçek alacak duyguya sahip erkekleri çok severler.

Kadını küçümseme, saygı duy! Çünkü o hem seni dünyaya getiren hem de cennete ulaşman için var olan kutsal bir geçittir.

Bir kadın, sevdiği adamın başka bir kadın tarafından mutlu edildiğini görmektense, onu can çekişirken görmeyi tercih eder.

Kadınlar erkekler için değil, yine kadınlar için süslenirler. Çünkü asıl duygu diğer kadınlardan daha güzel olma arzusudur.

Bir kadının ne dediğine değil, ne demek istediğine kulak ver. Çünkü onlar, kimse kırılmasın diye bazı şeyleri söylemezler.

Güçlü kadın da hüznünü saklamaz, onunda canı yanar, ama hiç bir zaman gülümsemekten vazgeçmez. Bu yüzden belli olmaz hüzünleri.

Bir erkek ne kadar mükemmel bir şekilde yalan söylese de, kadın anlar. Anlamasına rağmen aptalı oynayıp susar. Çünkü aşıktır!

Kadınlar kendini güldüren erkekten hoşlanır sözü yalandır unutma. Çünkü kadınlar, sadece hoşlandıkları erkeklere güler aslında.

Kadın sevgi uğruna her şeye hazırdır, hatta sevişmeye de. Erkek ise sevişmek için her şeyi feda etmeye hazırdır; sevmeyi bile!

Birisiyle mühürlenmek onu gördüğünde her şeyin değişmesi gibidir. Bir anda seni gezegene bağlayan şey yer çekimi değil, o olur.

Bir kadın tekrar evlenirse bu ilk kocasından nefret ettiği içindir. Bir erkek tekrar evlenirse bu da ilk karısına taptığı içindir.

Aşk, erkeğin ve kadının aşkı, eğer gittilerse onlar, nereye gittiler? Dün, dün sordum gözlerime: ne zaman göreceğiz birbirimizi tekrar?

Sadece seni seviyorum diyen bir erkek, sadece mağazaları gezeceğim bir şey almayacağım diyen bir kadın kadar yalan söylemiştir.

Birbirine sinir olan iki kadının karşılaşması: Allah’ım lütfen beni görmesin, Allah’ım lütfen beni görmesin, Allah’ım lütf… Aaaa canıımm naber?

Sevgilisi olan güzel kızların sorunlarını dinleyen tipsiz ama duygusal genç, bu sene de “En İyi Yardımcı Erkek” dalında ödüle layık görüldü.

Doğum yapan her şey dişidir. Kadınların ezelden beri bildiği kâinatın dengelerini erkekler de anlamaya başladıkları zaman, dünya daha iyi bir dünya olmak üzere değişmeye başlamış olacaktır.

Bir kadın bir koca buluncaya kadar geleceği konusunda endişelenir. Bir erkek ise ancak bir kadınla evlendikten sonra geleceği konusunda endişelenmeye başlar.

Kadınların zekâları kendilerini seven erkeklerden kalma tortulardan oluşur. Tıpkı erkeklerin zevkinde de hayatlarından geçmiş kadınların izinin kalması gibi. Çoğu zaman bir kadının bize çektirdiği dayanılmaz acılar başka bir kadının bizi sevmesine.

Şakağımdaki kansa, o benim gülüşümdür. Namert sürünmektense, erkekçe ölüşümdür.

Adam olana sözüm yok ama kıvırana para takarım.

Zarf pulu sever, zampara dulu. Delikanlı da zoru sever.

Derdin varsa dinlerim, bana dert açanı siler geçerim.

Erkekler sadece dokunmayı bilir, sevmeyi kadınlar öğretir.

Eksik olamayın, dedik. Fazla olamaya başladınız, hayırdır?

Şakağımdaki kansa, o benim gülüşümdür. Namert sürünmektense, erkekçe ölüşümdür.

Yüzüme karşı yapılan sahte bir gülücük yerine yüzüme karşı gösterilen gerçek bir nefreti tercih ederim.

Keşke her aşk mutlu bitse, keşke her gerçek sevgi layık olanda kalabilse veya unutmak mümkün olabilse.

Söz kalemle değil yürekle yazılır, delikanlılık lafla değil icraatla yapılır, aşk kahpelikle değil kalple yaşanır.

Bir ilk gibi yaşayacağım içimde, kalan son sevgi parçasını seninle, sakın ayrılmayalım aşkım ölsem bile ellerinde.

Geçmişi düşününce bazen çok cesaret göstermeme değil de, tehlikeyi göze almamış olmama üzüldüm.

Vurulsam kaybolsam derim çırılçıplak bir kavgada, erkekçe olsun isterim, dostluk da düşmanlık da. Ahmet Arif

Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar, ben sana onuncu köyden sesleniyorum. Seni çok ama çok seviyorum.

Hayatı kazanmayı öğrendik ama yaşamayı öğrenemedik hayatımıza yıllar kattık ama yıllara hayat katamadık.

Aşk gülü dikeniyle avuçlamaya benzer. Ellerin kan içinde kalır ama dikenlerin hesabını gülden soramazsın.

Sen hayatı müziklerde yaşamayı öğrenmişsin https biz ise hayatı karanlık sokaklarda silahlar elimizde öğrendik.

Eğer hayal edebildiğin bir şeyse, yapabilirsin. Onların peşinden gidecek cesaretin varsa, bütün rüyalar gerçek olabilir.

Aşk insanın hem dostu hem de düşmanıdır. İnsanı onun gibi yıkan, onun gibi sevindiren bir şey daha yoktur hayatta.

Kalbimdeki aşka, dudaklarımdaki gülüşe, akan gözyaşlarıma, yalnızca sen layıksın. Çünkü benim için çok özelsin aşkım.

Ne kolumda kelepçe, ne yanımda gardiyan, ne gönlümde zulüm, ne ensemde ölüm gün yalnızca sen olacaksın gülüm.

Güller içinde geçse de ömrüm, senin üstüne gül koklamam gülüm, seni koklamaksa ölüm sen buna değersin gülüm.

Yüreğim hafif ıslaktır benim; kuytu köşelerde ağlamaktan ve rengi hafif uçuktur, kurusun diye kaç kez güneşe aşmaktan.

Bana seni seviyorum dediğin zaman bu yalan bile olsa bu yalanı dünyanın bütün gerçeklerine değişmeye hazırım.

İkiyüzlü dostun olacağına. Delikanlı düşmanın olsun. Hiç olmazsa dostun gibi sırtından değil delikanlı gibi alnından vurur.

Hayatım sana sıradan gelmesin. Ben kendime yeterim. Zamanla alışmayı da bilirim. Ama unutmayı daha öğrenemedim.

Sen var ya sen sigaram gibisin, dumanı saçların, alevi gözlerin yalnız bir fark var ben sigara yaktıkça sen beni yakıyorsun.

Dua iki şekilde tecelli eder: Ya bizi korkutan şeyi ortadan kaldırır. Yahut da onu yenmemiz için bize güç ve cesaret verir.

Aşkım var dağlar bilemez, sevgim var kimsenin aklı alamaz, birde sen varsın ya bir tanem dünyada kimse böyle sevemez.

Bir sürü dostum içinde elbet bir düşmanım olacak ama nerden bilebilirdim ki onca düşmanım içinde dostum beni vuracak.

Gözlerinden süzülen bir damla yaş olmak isterdim. Gözlerinden doğup, yanaklarından süzülüp, dudaklarında ölmek için.

Hayatı öyle bir yaşa ki, hayat seni kıskansın. Öyle bir sev ki, ölüm sana acısın. Öyle bir dost ol ki, dostun olmayanlar utansın.

Kalbimde 3 çiçek yetiştirdim. Sevmek, sevilmek ve beklemek. Sen bunlardan ikisini kopardın. Bana sadece biri kaldı, beklemek.

Seni yıldızlara benzetiyorum yıldızlar kadar parlak, yıldızlar kadar ulaşılması zorsun, ama yıldızlar milyonlarca sen bir tanesin.

Yıllardır içimde bir çocuk ağlar, işte hep bu yüzden ıslak gözlerim. Sende çekip gitme dayanamam yar, öyle taş değilim sandığın kadar.

Küçük kelebeğin tül kanatlarının pırıltılı tozları parmak uçlarıma karıştı. Onlar oradan ne zaman uçarlar sen yüreğimden o zaman?

Seni ne kadar sevdiğimi öğrenmek istersen vur kır kalbimi kalbimden akan kan yazacaktır ismini o zaman anlarsın sana olan sevgimi.

Güllerin arasında geçse de ömrüm, senin üstüne gül koklamam gülüm, gülü koklama olsa da ölüm, senin için ölmeye değer be gülüm

Servetini kaybeden çok zarar eder. Arkadaşını kaybeden daha çok zarar eder. Fakat cesaretini kaybeden her şeyini kaybetmiş demektir.

Bir telefon bekliyorum ‘sevgilim’ diye başlayan ‘seni seviyorum’ diye biten bir telefon bekliyorum dün gelmesi gereken bugün hala gelmeyen.

Öfkeni yapraklara yaz sonbaharda dökülsün derdini rüzgara yaz estikçe uzaklara götürsün sevgimi kalbine yaz öldüğünde seninle gömülsün.

Yüreğimdeki tüm çiçekleri sana kopardım, sana topladım, güneşi odama aldım, rüzgârdan sarkılar yaptım. Bir seni söyledim sonra sarkılları.

Gözlerine bakınca dalar giderim uzaklara. Uzaklara bir yere yalnız ikimizin yasadığı doyasıya kanmak isterim sana. Sana aşığım bebek kokulu yârim.

Çok çekti yüreğimiz hep olsun dedik. Ama kalbimizdeki sevdayı biz yenemedik. Hep beraberliğimizde uzak durup içimizi yedik. Sevdayı böylemi bildik biz.

En sonunda bir gün seni gözlerime hapsedip sevgimle boğacağım sonra seni kalbime gömüp Azrail’e hadi al canımı diyeceğim sensiz bu dünyayı asla terk etmeyeceğim.

Bir pınarsın içilen ama hiç kanılmayan, seveni yanıltmayan, sevince yanılmayan, özlenen sen. Özleyen sen, özleten sen. Varken doyulmayansın. Yokken dayanılmayansın.

Benim için insanlar ikiye ayrılır, sevdiklerim ve diğerleri sevdiğim insanlarda ikiye ayrılır, çok sevdiklerim ve diğerleri, çok sevdiğim insanlarda ikiye ayrılır. Sen ve diğerleri.

Menfaatleri bitene kadar değil; yürekleri yetene kadar sizi terk etmeyenler gerçek dosttur.

Sadık bir arkadaş on bin akrabaya bedeldir.

Arkadaşlık aşktan daha zordur. Çünkü daha uzun sürer.

Gerçek arkadaşlık iki bedende bir ruhtur.

Elinde hava, ışık ve dost sevgisi kaldıysa üzüntü çekme.

İyi dostu olanın aynaya gereksinimi yoktur.

Kusursuz arkadaş aramak, dost edinmeyi istememek demektir.

Arkadaşlık her zaman gölge veren bir ağaçtır.

Dost acı söyleyen değildir. Acıyı tatlı söyleyebilendir. Mevlana

En büyük iyilik, arkadaşına ikramda bulunmaktır.

Ve bazen de; seninle konuşmak iyi geldi, diyebileceğin birisi olmalı.

İnsanın kendisinin değil iyi günlerinin dostları vardı.

Hiçbir arkadaş arkadaşlığını ispat edene kadar gerçek arkadaş değildir.

Kardeş, dost olmayabilir ama dost, her zaman kardeştir.

Acıların bölüşülmesi değil, sevinçlerin bölüşülmesidir dostluğu yaratan.

Hiç ellerin taşı bana değmez, ille dostun gülü yaralar beni.

Arkadaşınızın evinize sık sık gidin, çünkü kullanılmayan yolu çalılar bürür.

Gerçek dostlar yıldızlar gibidir karanlık çökünce ortaya çıkarlar.

Neredesin, yanan alnımı müşfik avuçlarında dinlendirecek meçhul arkadaş.

İyi arkadaş, yanında yüksek sesle konuşup düşünebileceğin insandır.

Arkadaş uğrunda ölmek kolay, fakat uğrunda ölünecek arkadaşı bulmak zordur.

Adı, rengi, türü, ne olursa olsun, her gerçek dost, kişinin öbür yarısıdır.

Hakiki arkadaşlık, sıhhatten farksızdır, kıymeti, ancak elden gittikten sonra anlaşılır.

En iyi arkadaş, kendisinden başkasına, arkadaşlarını muhtaç etmeyendir.

Arkadaşlık kuvvetli bir bağdır. Paraya ihtiyaç olunca başvurulmazsa ömür boyu sürer.

Tanrım, beni dostlarıma karşı koru, kendimi düşmanlarıma karşı korurum.

İyi insanlarla arkadaş olunuz. Kötü kimseyle arkadaşlık etmektense, yalnız olmak evladır.

Dostların sıkıntıda iken onları mutlu oldukları zamankinden daha çok ara.

Yaşam gülmeyi, sevgi hak etmeyi, vefa unutmamayı, dostluk sadık kalmayı bilenler içindir.

Birbirimizin küçük kusurlarını hoş görmezsek arkadaşlıktan bir şey anlayamayız.

Gerçek arkadaşı olmamak, yalnızlığın en kötüsüdür. İyi ki varsın ve hep yanımdasın can dostum.

Bir arkadaşınız, yemiş bahçesini geziyorsa, dalgın görünmeniz en büyük nezakettir.

Olgun bir adamı dost edinmek isterseniz eleştirin, basit bir kimseyi dost edinmek isterseniz övün.

Yurdun yuvasından ayrılanlar garip değil aslında, garip sadık dosttan mahrum kalandır.

Ben arkadaş gözü göremezsem bu gözlerim nemdir benim. Sesin duymazsam kalbim gamdır benim.

Dostlarımla beraber olduğum zaman yalnız değilim. O dakikadan sonra da iki kişi değiliz.

Kilometrelerce uzaklıklara gizlenmiş olsa da dostluğumuz aynı gökyüzünü paylaştığımız sürece dostuz.

Ekmeğim aşım helal olsun yiyene, içene. Ama hakkım helal değil; dost gibi görünüp kuyumu eşene.

Kaybetmeyi göze alamayacak kadar az arkadaşım var. Onlar milyonlarca yıldızlar arasında benim güneşim.

Güller, laleler, bütün çiçekler solar. Çelik ve demir kırılır ama sağlam arkadaşlık ne solar ne de kırılır.

Elinde hava, ışık ve dost sevgisi kaldıysa üzüntü çekme. Çünkü dostlar acıları da sevinçleri de paylaşırlar.

Dostluk, toprak bir maşrapa gibidir, önemsiz bir nedenden birdenbire kırılır ve bir daha kullanılmaz.

Ana ve babanızı kader, arkadaşımızı kendimiz seçeriz. O yüzden arkadaşlarımız bizim en candan seçimlerimizdir.

Dostluk, mantar yemeği gibidir. Zehirli veya zehirsiz olup olmadığı ancak yendikten sonra belli olur.

Hayat; yaşamayı, mutluluk; gülümsemeyi, sevgi; hak etmeyi, vefa; hatırlamayı, dostluk; paylaşmayı bilen için vardır.

En büyük servetin nedir bilir misin? Gülen bir arkadaş, iyi hissettiren bir dost ve vücudundaki sıhhat…

Gerçek dost yanlış yaptığında seni uyaran, sonrasında ise koruyan kişidir. Yaptığın yanlışı herkese duyuran değil.

Arkadaş, hem iyi görünen, hem iyi olan insandır; iyi görünen ama iyi olmayan insan ise dost görünür, ama dost değildir.

Sıradan bir arkadaş, sizi asla ağlarken görmez. Gerçek arkadaşın omuzları, sizin gözyaşlarınızdan sırılsıklam olmuştur.

Unutmayın, hiçbir zaman arkadaş kaybetmezsiniz. Sadece kimlerin gerçek arkadaşlarınız olduğunu keşfedersiniz. Ts Eliot

Eğer herkes arkadaş sandığı kimselerin bir de kendi arkasından söylemiş olduklarını duysaydı, dünyada arkadaşlık kalmazdı.

Bir insana tamamen güvendiğinizde iki sonuçtan birini elde edeceğiniz kesindir. Ya yaşam boyu dost, ya hayat boyu bir ders…

Arkadaşlık ağaca benzer, kurudu mu yeşermez artık. Kalbini kırma dostunun bir daha gönlünü alsan da kalpte leke hep kalır.

Biri olmalı varlığını daima bildiğin kendini güvende hissettiğin. Biri olmalı üzülme üzülürüm diyen biri olmalı hayatınızda.

Dostlarınla öyle yaşa ki düşman olduğunda hakkında söyleyecek sözleri olmasın. Düşmanlarınla öyle yaşa ki dost olduğunda yüzün kızarmasın.

Arkamda yürüme; önderlik etmeyebilirim. Önümde yürüme, takip etmeyebilirim. Sadece yanımda yürü ve arkadaşım ol. Albert Camus

Hep zamana yenik düştük esiri olduk anlamsız koşuşturmaların. Ama bir kez adını yüreğimize kazıdığımız dostlarımızı hiçbir zaman unutmadık.

Dostluk ağlamaksa, yüreğindeki acıyı paylaşmaksa, üzüldüğünde sıcacık bir kucaksa ve dostun için ateşe atılmaksa dünya durana dek dostumsun.

Hayata değer bir yaşam, sevmeye değer bir aşk, dostluğa değer bir arkadaşlıktan asla vazgeçme. Ne eksik ne fazlasını ara ve seni üzenle asla uğraşma!

Üç çeşit dost vardır: 1. Gıda gibidir her gün onu ararsın; 2. İlaç gibidir, bazen ihtiyaç duyduğunda arasın; 3.Hastalık gibidir o seni bulur.

Bu zamanda az dostun olsun, daha iyi. Herkesle uzaktan hoş beş edip geçmeli, can gözünü açınca görüyor ki insan; en büyük düşmanıymış en çok güvendiği.

Doğruların borcu arkadaşlara iyilik etmektir, kötülük etmek değil. Dostlar aynadır o yüzden hep bana doğruları söyle, dostumun doğruları yaralamaz beni.

İçinde öyle bir umut taşı ki onu senden kimse almasın. Gözlerin hep gülsün, mutluluğu sende arasınlar, ama onu öyle bir yere sakla ki gerçekten isteyen bulsun.

Arkadaşını severken ölçülü sev. Belki bir gün düşmanın olabilir. Dargın olduğun zaman da ölçülü ol ki bir gün arkadaş olursun. Sonra da yaptığına pişman olursun.

Yalnızca bizim gibi insanlar, benim gibi yaşama delicesine âşık olanlar ve mücadelemize ve eskisinden çok daha iyi olan çalışmaya âşık olan insanlar amacı doğru olarak olduğu gibi görünmeye başlayan ancak bizim gibi insanlar bize kalmış tek bir şans bile olsa dostlarını terk etmezler.

Başka bir kişiyle olan ilişkimizde, kantarın bizim tarafımızdaki ölçeğine birkaç tahıl tanesi kadar hata koyduğumuzda, bazen uygun bir arkadaşlık dengesi yakalarız.

Rüya; biz uyurken kalbimizin tuttuğu bir dilektir. Arkadaş; uçmayı unuttuğumuzda bize kanatlarını açan bir melektir. Hayal gücü; bizi bilmediğimiz yerlere uçuran bir rüzgârdır ve hayat; içinden ne çıkacağını bilmesek de açmamız gereken bir zarftır. Açtığın zarflardan hep güzel şeyler çıkması dileğiyle.

İnsan adam olamayınca, adamlık insana zor gelir.

Adam olmayana, düşman bile olmam.

Hepiniz kral olmayın, bu dünyaya adam da lazım.

Konu adamlığa geldi, sen kalk istersen.

İnsan adam olamayınca, adamlık insana zor gelir.

Adam dediğin her gün aynı kızı sever!

Aşk her erkeğe yakışmaz, aşk adam olana yakışır.

Adamlık, her gün aynı kadına aşık olmaktır.

Gözünü ve gönlünü aynı kişiye teslim eden adam, adamdır.

Şu konuda bir anlaşalım; vicdanınız kadar adamsınız.

Adam dediğin sahiplenecek, kadın dediğin sahibini bilecek.

Sermayeniz adamlıksa, her ticarette başarılı olursunuz.

Adam olmayanı adam yapmaya çalışmak en büyük ahmaklıktır.

Düşmanlarımızın çokluğu, bizim adamlığımızdandır.

Sevgilisiyle kıskandıran adamdır, sevgilisini kıskandıran değil.

Adamlık pozlarıyla, delikanlılığı ayaklar altına alma garabeti.

Erkek güzel bulduğu her kadına aşık olur; adam ise yalnızca bir kadına.

Adam dediğin içinden geldiği gibi yapandır, işine geldiği gibi değil.

Biz kimsenin zorla gönlüne girmeyiz. Adam gibi severiz, sevilmiyorsak gideriz!

Adamlık ağlamamakla olmuyor, bir de kadını ağlatmamak gerekiyor!

Kahpelik bu kadar moda iken, adamlık mücadelesi veren herkese selam olsun.

Adam yerine koyduğum insanları koyduğum yerde bulamıyorum! Yazık.

Erkeğe adamlık, kanına hanımlık, adama kıskanmak, hanıma nazlanmak yakışır.

Biz popüler değiliz adamız, bizim durumlarımız değil adamlığımız beğenilir.

Çözemedim bazılarını, uzaktan mı adamlar, adamlıktan mı uzaklar? Anlamadım.

Erkek adam vakit geçireceğine değil; ömür geçireceğine hayatını verir.

Biz deli rüzgârların deli dalgaların adamıyız. Sevdik mi destan; kızdım mı katliam oluruz!

İnsanların arkasından konuştuğunuz şeyleri yüzüne de konuşacak kadar adam olun.

Bir kadını mutlu etmek istiyorsan, dost gibi dertleş, baba gibi koru, adam gibi sev. Nejat İşler

Adam gibi adam dediğin tuttuğu takımdan, yediği balıktan, sevdiği kadından vazgeçmez.

Çirkin kadın var mıdır yok mudur bilemem ama adam olana sevdiğinden daha güzel kadın yoktur.

Bir adam diyebildiklerimiz vardır. Bir de adam diye bildiklerimiz. İkisi çok farklı, karıştırmayın.

Paran kadar, kariyerin kadar, yakışıklılığın kadar değil; kadınını mutlu edebildiğin kadar adamsın.

Çok şükür bu hayatta adam satmışlığımız yoktur. Ama neylersin ki adam sanmışlığımız çoktur.

Adamlık, her erkeğe yakışacak bir ünvan olmadığı gibi hatunluk da her kadının harcı değildir. La Edri

Herhangi bir erkek sana seni sevdiğini söyleyebilir. Gerçek bir adam ise seni sevdiğini gösterir.

Dertlerin sonu gelmez, sevdim seni bitmez bu sevgi, sevgilerinde sonu yok sevdim seni olamadın benim gibi.

Sensiz olduğum her an kalbim duracak sanki o an, sensin benim sözlerim aşkındır benim nefesim.

Erkek adam modern olmak için gevşek olmaz. Erkek adam korur, kollar, kıskanır, sahiplenir. Gerekirse odun olur ama gevşek olmaz.

Nasihatim sana: Herzeyle iştigali bırak; adamlığın yolu neredeyse, bul da girmeye bak. Mehmet Akif Ersoy

Adam olmak küfürle bağırmakla birilerini rahatsız etmekle olmaz. Birinin diğerine vereceği en büyük hediye adamlık, efendi olmaktır.

Dava adamı olmak için, önce adam olmak lazım. Dava öğretilir ama adamlık öğretilmez. Alparslan Türkeş

Cebim esrar dolu sarıyorum tek başıma, gözlerin geldi aklıma yaktım bir sigara hayalin karşımda vuruyorum dumana, sensiz çekilmez bu dünya bunu anla.

Aşk gerçekleri göstermektir sanal oyunlar peşinden koşup seni seviyorum demek değildir seviyorsan sonuna kadar gideceksin, gidemiyorsan bitireceksin.

Bir erkeğin gölgesine ihtiyacı vardır bir kadının. Kışın sığınağı yazın serinliği ömürlük huzuru vardır.  Herhangi bir erkeğin değil ama hani şu adam gibi dediklerinden olmalı.

Erkek olan sadece hissetmekle yetinir. Adam olansa hissetmekle kalmaz, bazı şeyleri karşı tarafa hissettirebilir. Mesela sevdiğini. Mesela özlediğini. Mesela varlığını. Miraç Çağrı Aktaş

Güvensiz kalplerimizi, karaktersiz insanlara borçluyuz.

Yarına güvendim bugün beni sattı.

Güvenme vefasızın tekine bugün över yarın söver.

Özgüven insanı bazen uçuruma itebilir.

Kalbim sana bedenimden daha çok güveniyor bebeğim.

Kadınlar beğenince değil, güvenince aşık olur.

Pahalı parfümleri bir kenara bırakın insan güven kokmalı.

Güven ruh gibidir. Çıktığı yere bir daha geri dönmez!

Tutku, insanın kendine güvenmesinden doğar. George Sand

İşimiz Allah’a kalmışsa olmuş bil, güven budur işte.

Bu devirde en çok Azrail’e güveneceksin en azından niyeti, belli.

Güvenmek sevmekten daha değerli, zamanla anlarsın.

Nefrete sevgiden daha çok güvenirim çünkü nefretin sahtesi olmaz.

Güven ruh gibidir, terk ettiği bedene asla geri dönmez.

Bazen birine güvenirken iki kere düşünmem gerektiğini düşünüyorum.

Unutma, her ten haz verebilir ama her omuz güven vermez.

Karşındakine düşünerek güven düşünmeden güvenirsen sonuçları acı olur.

Bir insanı sınava tabi tutmadan ona güvenmek acizliktir. Hz. Ali

Sen önce güvenmeyi sonrada sevmeyi öğren yoksa hayatta hep yanılır kalırsın.

Fazla güvenme kendine ben yanından geçerim sen kendinden…

Aşkın en büyük düşmanı yalandır ve bir aşkta güven yoksa o aşk çoktan bitmiştir be.

İşin içine bir kere güvensizlik girdi mi hiçbir şey eskisi gibi olmuyor.

Başkalarına karşı beslediğimiz güvenin en büyük kısmını doğuran, kendimize olan güvenimizdir.

Önce insanlara güvenmeyi öğrendim, sonra bunu bir daha yapmamam gerektiğini…

Yalnız kalma kalbim yanında yarınlara boş bakma güven dolu yarınlar bizi bekliyor bunu unutma.

Sonuçta hepimiz, yorganın altına saklanınca güvende olduğumuzu sanan çocuklardık.

Aynı bardağı bırak aynı tastan çorba içtiğimiz insanların, ihanetiyle büyüdük biz ne güveni.

Sana güvenen bir insana yalan söyleme. Sana yalan söyleyen bir insana asla güvenme.

En sevdiğin insan bile arkandan vuruyorsa seni demek ki dünyada babana bile güvenmemeli.

Seni affedecek kadar olgunum ama tekrar güvenecek kadar aptal değilim. W. Golding

Kime güvenebileceğimi bilmiyorum ama kendime inandığım sürece herkesle baş edebileceğimi biliyorum.

Güvendiğim için seviyorum seni güvensizlik gelmesin aklına seni her halinle seviyorum bunu unutma.

Zamana güven, her şey unutulur. Şu anda aklı başında davranmak, sonradan aklı başına gelmekten iyidir.

Olmayacak insanlara güvenip o kadar çok incinmişiz ki doğru dürüst insanlara fırsat veremez olmuşuz.

Güç ve güveni hep dışımda aradım. Ama bunlar insanın içinden gelir. Ve her zaman oradadırlar. Sigmund Freud

Eğer iyi bir kalbin varsa: çok yardımseversin, çok güvenirsin, çok cömertsin, çok seversin ve çok acı çekersin.

Yaratanıma güveniyorum bu dünyada, sen artık yoksun hayatımda adımı bir daha anma yalan umutlarının içinde kaybolma!

İnsanları sevmeme ve onlara tekrar yaklaşmama da imkân yoktu; çünkü en inandığım, en güvendiğim insanda aldanmıştım.

Umut verip, güven aşılayıp da yarı yolda bıraktığın insanın gönül sadakasını iki dünyada da veremezsin. Hz. Muhammed (s.a.v)

Ölüm su değil ki içip de ölesin, insanlar mert değil ki inanıp da güvenesin, adam gibi biri yok ki Allah’ına kadar sevesin!

Gömleğinin tüm düğmelerini yanlış iliklemek gibi bazı insanlara güvenmek… Başından beri yanlış yaptığını, sonuna gelmeden anlayamıyorsun.

Sana güvenmekte zorluk çekmemin tek sebebi, yalan söylemenin benim için ne kadar kolay hale geldiğini bilmem. Charles Bukowski

Bazı insanlar bilgi sahibi oldukları için bazı toplumlarda kendilerini başrol olarak görürler nitekim güven ve şeref kazanmak bilgiye dayanmıyor.

Savaş ya da barış, siz siz olun barışı seçiniz. Barış huzur ve güven kazandırır. Savaş ise düşman, hırs ve korku oluşturur, huzursuzluk getirir.

Güvendiğiniz dağlara karlar yağdığında, en güzel çare dağ ile karı baş başa bırakmaktır. Gün gelip karlar eridiğinde, dağ yolunuzu gözleyince en güzel cevap, başka bir dağdan selam yollamaktır. Şems

Gömleğinin tüm düğmelerini yanlış iliklemek gibidir bazı insanlara güvenmek. En başından beri yanlış yaptığını sonuna gelmeden anlayamıyorsun.

Büyük hayaller, çoğu kez erişebileceğinizden o kadar uzaktadır ki ümitsizliğe kapılabilirsiniz. Ama gerçekleştireceğiniz her küçük hedef, size bir sonrakini deneme güvenini verir.

Hakkında ChatFox Editörü

İlginizi Çekebilir

güzel sözler

En iyi sözler

En iyi sözler Yürü fani dünya, sana gelen de gülmüş var mıdır? Yunus Emre Evrenin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sohbet
sohbet